Bu haber kez okundu.

Sportif Direktör Orhan Ergür; Siirt İl Özel İdare Sporun Hedeflerini Açıkladı
banner232

TFF 3. Lig 3. Grupta ilimizi temsil eden Siirt İl Özel İdaresi Spor kulübü Eğitim ve Dinlenme tesislerinde durum değerlendirmesinde bulunan başarılı Sportif Direktör Orhan Ergür, takımın baştan sonra yeni kurdukları uyum ve adaptasyon döneminde olduğunu açıkladı.
 Takımın mali bütçesi, oyuncuların durumu ve geçen sene olan oyuncular ile alakalı objektif açıklamalarda bulunan Ergür; “Bizler buraya geçen sezon geldik. Siirt İl Özel İdaresi Spor ile  anlaşmaya vardık. İlk yarının sonuna kadar mücadele ettik. Başkanımız, yönetim, hocamız ve ben güzel bir çalışma yaptık.

Geçen sene çok ciddi sıkıntılarımız vardı, takım sezon başından itibaren alt sıralarda yer almaktaydı. Takımı nasıl ligde tutabiliriz konusunda ciddi bir şekilde çalışarak mesai harcadık ve çok mütevazi bir bütçe ile devre arası ara transfer döneminde yeni bir takım kurduk.Bunda tabi ki başta Valimiz Osman Hacıbektaşoğlu, Başkanımız Hıfzullah Canpolat, değerli yönetim kurulu üyeleri teknik heyet, bizler, çalışanlarımız büyük bir mücadele verdik. Bunun neticesinde Allah nasip etti, son 10-12 haftalık müthiş bir periyot yakaladık.  Bu periyotta çok büyük çıkış yakaladık takım gerçekten isteneni verdi.

Siirt spor küme düşmekten o sıkıntıyı yaşamaktan kurtularak tekrar bu ligde devam etmekten için savaş verdi. Burada emeği geçen herkese taraftarımıza tüm Siirt halkına ve tabi ki teknik heyet ve geçen sezon emek veren futbolcularıma da teşekkür ederiz. Çok güzel birlik ve beraberlik nasip etti ve geçen sezon kümede kaldık” dedi.
GEÇEN SENE OYNAYAN OYUNCULAR TEK TEK ARANDI 
Spor camiasında herkesin düştüğü gözle baktığı Siirt İl Özel İdaresi Spor’u kümede bırakma başarısını yakalayan Sportif Direktör Orhan Ergür; “Kümede kaldıktan sonra tabi ki yeni bir başlangıç yapmak istedik bu sezon için yine Hıfzullah Canpolat Başkanımızın Başkanlığında, yönetim kurulunun idaresinde yeni bir yapılanma söz konusu oldu. Tabi burada ilk önceliğimiz geçen seneden devam etmesini istediğimiz oyuncular idi. Bununla ilgili Teknik Direktörümüz Soner Büyükergün’den rapor aldık, raporlarımızı birleştirdik ve 14 oyuncunun bizler ile devam etmesi kararını aldık.

Başkanımız Hıfzullah Canpolat bu 14 oyuncuları tek tek arayarak tekliflerini iletti. Fakat kulübün bir mali bütçesi vardır. Sayın Başkan’da bu mali bütçeyi büyük zorluklar ile oluşturuyor ve bu mali bütçenin üzerine çıkmayı pek fazla istemiyor. Doğal olarak Siirt İl Özel İdaresi Spor kamuoyunda verdiği sözü tutan bütün yaptığı akit anlaşmalara sadık kalan, futbolcunun iaşesinden, yatmasından ve sorunlarına kadar ilgilenen bir kulüp olarak biliniyor ve çok güzel bir güvenirliği ve saygınlığı var futbol camiasında.

Başkanda bu yüzen bu güvenirliği bozmamak adına kendi bütçesi kadar, yapılacak transferlere vere bileceği kadar rakamları söyledi, fakat bu 14 arkadaşımızdan olumlu olarak dönen ilk başta kendi çocuğumuz Muhammed Arif Soysal, sonra takım kaptanımız Enis Gül, Mehmet Aslan ve Erdem Aydın bu çağrıya olumlu yanıt verdiler. Bizim bütçemizdeki rakamları kabul ederek bu sene bizlerle beraber devam ettiler diğer 10 arkadaşlarımız ise kimsi başka kulüpler ile anlaştığını söyledi.

Kimisi verdiğimiz paranın yetersizliğinden bahsetti, kimisi telefonlarımıza çıkmadı, kimisi ise Başkanın telefonlarına dönmedi. Çok kalmasını istediğimiz oyuncularda vardı onlarda verdiğimiz rakamları düşük olmasından ötürü teklifimizi kabul etmediler. Fakat üzülerek söylüyorum daha sonraki süreçte bu arkadaşlarımız bizim teklif ettiğimiz rakamların altında da başka kulüplere gittiler. Bizi üzende bu oldu. huzurlu oldukları, paralarını aldıkları çok güzel başarı yakaladıkları, çok güzel ortamın olduğu bir kulübün tekliflerini belli bir bütçeden dolayı kabul etmediler. Haklarıdır yüksek rakamları istediler,fakat zaman geçtikçe piyasa düştükçe bizim teklif ettiğimiz rakamların altında başka kulüplere gittiler bu tabi üzüntü verici bir olaydır.

Biz tabi onlarında olduğu bir kadro ile devam etmek isterdik olmadı ve bizde tabi ki Siirt Spor gelecek adına yeni sezonda sıkıntı yaşamaması için çalışmalarımıza başladık. Hocamız ve benim raporlarım doğrultusunda başkan beye bir transfer listesi sunduk. Bütçemizi oluşturduk, bu transfer listesinde bize uyan A , B veya C şıkkındaki oyuncuları bir araya getirerek bir kadro oluşturduk.

Yeni bir kadroyuz geçen seneden kalan oyuncu sayımız az o yüzden uyum sorunu yaşadık,yeni bir sistem değişikliğini de uyguluyoruz. Takımımız başka bir format ile oynuyor. Bu yüzden adaptasyon, yeni bir takım oyunu, oyuncuların bir birlerini yeni tanıması gibi doğal sıkıntıları yaşadık. Sonuç olarak bütçemiz ve hedeflerimiz doğrultusunda takım kurarak Çankaya maçına çıktık” dedi. 
HEDEFİMİZ İLK YARIYI ORTALARDA BİTİRMEKTİR
Siirt İl Özel İdaresi Spor Kulübünün hedefini açıklayan Sportif Direktör Orhan Ergür; “Bizim bu sezon ki hedefimiz ilk yarı boyunca düşme hattından uzak ,kötü bir rüya görmeyecek şekilde takımımızı ilk 8-10 arasında tutmaktır. Devre arasına kadar yeni takım dezavantajını yaşamadan bunu nasıl yapabiliriz çalışmasını yapmaktayız. İkinci yarıda gerek takımımız alışmış olacaktır ve gerekse uygun görürsek takviyeler yaparak bu sezonu hiçbir sıkıntı yaşamadan bitirmektir. Bizim hedefimiz budur. Çankaya maçı öncesinde bizlerle ilgili çok ciddi eleştiriler oldu.

Hazırlık maçlarından dolayı yeni bir takım olduğumuzu göz arda ettiler. Hazırlık maçlarını çok dikkate aldılar ama Çankaya maçında oynadığımız futbol, gösterdiğimiz mücadele, takımda ki birlik ve beraberlik ile Siirt İl Özel İdaresi Spor’a layık bir futbol oynadık. Karşımızdaki rakip ligin favorisi olarak gösterilen bir takım ve ciddi bir bütçe ayıran bir rakipti.

Hatta Başkanımızın ifadesi Çankaya Başkanının, Başkanımıza söylediği “Benim sadece 2-3 futbolcuya verdiğim para ile sizler takım kurmuşsunuz, diyerek Başkanımıza söylemiştir. Biz Çankaya maçında oyunu güzelleştiren, çağdaş bir futbol oynayan bir takım hüviyetindeydik. Sonuç olarak 1-0 mağlup olduk. Futbolda kaybetmek veya kazanmakta var ama kaybederken de ne kazandığın çok önemli biz o maçtan çok çıkarılmalar elde ettik.

Takımımızın birlik ve beraberliğinden gayet memnun kaldık. Bu süreçte ilk kendi sahamızdaki maçımızı oynamak için kendi evimize geldik. Yeni bir takım, yeni bir beklenti, kendi seyircimiz, güzel bir atmosfer beklentilerimiz bu yöndeydi. Tabi ki Niğde Spor de ligde mücadelesini veren bir kulüptür. Fakat maç öncesi de ve maç içerisi de gerek tribünlerden, gerekse kamuoyundan takımıza hiç beklemediğimiz tepkiler, oyuncularımıza, teknik heyetimize, başkanımıza gelen tepkilere hiç alışık olmadığımız görmek istemediğimiz veya hak etmediğimiz tepkilerdi. Neden diye soracak olursanız takımımız ilk 45 dakikası boyunca bir pozisyon hariç bir tane pozisyon vermedi.

En az 8-10 pozisyon bulun topu oynayan oyunu güzelleştiren rakip sahaya oyunu yıkan bir hürriyeteydi ama ne hikmetse, 45’inci dakikadan itibaren tribünlerden büyük tepkiler, futbolcuya sataşmalar, bizlere küfüler edilmesi bizleri son derece üzmüştür. Maçın ikinci yarısında yine oyuna hâkim olan maçı kazanmak adına hamleler yapan ekip biz idik. Rakip futbol oynamamıza da müsaade etmedi, yerden kalmadı, oyunu çirkinleştirdi.

Belli ki beraberlik için gelmişlerdi. Fakat burada önemli olan şu ,maç sonrası istatistiklere baktık, analizcimiz çıkardı. Biz totalde 17 tane korner en az 7-8 tane duran top kullanmışsız demek ki 25 tane pozisyonumuz var. Rakip ilk yarı 1 korner, ikinci yarı ise bir korner, bir tanede duran top kullanmıştır.

Buna rağmen bu takımı eleştirmek futbolcularımıza hakaret etmek, bizlere ve yönetimimize hakaret etmek akıl alacak bir konu değildir ve biz bunun saha dışı olaylarla ilgili olduğunu ve Siirt İÖİ spor’a zarar vermek için yapıldığını düşünüyoruz. Bizler iyi bir takımız, yeni bir takım olduğumuz için gelişmeye ihtiyacımız var, zamana ve maç oynamaya ihtiyacımız var. Teknik heyet, Başkan ve yönetim olarak, Korkulu bir rüya görmeden bu takımı nasıl bir üst sıralara taşıyacaz ve bunu nasıl başaracağımıza inandık ve Allah’ın izni ile bunu da yapacağız” dedi. 
ALT YAPIYI KURUMSAL KİMLİĞE KAVUŞTURACAĞIZ
Alt yapı çalışmaları hakkında bilgi veren Ergür; “Alt yapı ile ilgili bir yapılanma çalışmamız oldu. Geçen sezondan profesyonel yapılan üç arkadaşımız vardı. Bu futbolcu kardeşlerimizden bir tanesini teknik heyet olarak devam etme kararı aldık. Diğer ikisinin de oynayıp gelişmesi ve tekrar gelişmiş bir şekilde Siirt Spor’a gelmesi için farklı takımlara gönderdik.

Altyapıdan 3 oyuncumuzu da değerlendirerek, Bunların içersinde 2006’lı olan yeni bir çocuğumuz var Muhammed Cengiz, 2004’lü Ahmet Dirikoğlu diye bir oyuncumuz, 2004’lü Hamza Sultan diye bir kalecimiz var bu futbolcularımız A takım ile beraber idmanlara çıkmaktadır. Alt yapı çalışmalarımızda i yeni bir yapılanma yapıyoruz. Bununla ilgili bölgemizde çalışan teknik direktör arkadaşlarımız bulunuyor onlar ile ilgili bir çalışmamız var. Erhan aydın  hocamızın koordinatörlüğünde bir alt yapı oluşturuyoruz. Kurumsal kimliğe de en kısa zamanda oluşturacağız. 
ÖNCE KUPA MAÇINI SONRA LİG MAÇINI KAZANACAĞIZ
Çarşamba günü kendi sahasında Hakkari Yüksek Ova’yı ağırladıktan sonra lig maçı için Fatsa’ya gideceklerini belirten Sportif Direktör Ergür; “Çarşamba günü Türkiye Ziraat Kupasında Hakkari Yüksek Ova ile oynayacağız. Bizler hazırlıklarımızı buna göre sürdürüyoruz. Allah’ın izni ile mahcup olmadan bu turu atlayarak Ziraat Türkiye Kupasındaki heyecanı yaşamak gidebileceğimiz yere kadar gitmek ve bu platformda da adımızı duyurmak istiyoruz. Çok ciddiye aldığımız bir maçtır.

Daha sonra hafta sonu oynayacağımız Fatsa Belediye Spor maçımız var, bunun için Cuma günü Allah nasip ederse yola çıkacağız, Cumartesi günü Fatsa’da idmanımız var ve maçımızı oynayacağız. Buradaki hedefimiz tabi ki galibiyet biz oraya galibiyet için gidiyoruz. Bu ligde herkes herkesi yene bilecek güçte. Ligin favori gösterilen takımlarda berabere kalabiliyor, Başka gruplarda çok ciddi meblağlar harcayan takımlarda mağlup olabiliyor, küme düşer denilen takımlarda üst üste galibiyetler alabiliyor.

Bu lig ilk beş veya altı haftalıları bu şekilde geçe bilir. Yıllardan beri yaşadığımız şeylerdir. Biz takımıza teknik heyetimize güveniyoruz bunu başara bilecek güçte olduklarına inanıyoruz. Allah nasip ederse Çarşamba günü Kupa maçını, hafta sonu Fatsa Belediye Spor maçını kazandığımızda takımıza büyük bir özgüven ve hava gelecektir, iyi bir seviye geleceğini çok iyi biliyoruz” dedi.
ERGÜR; “TEKNİK HEYETİMİZE VE TAKIMIMIZA SAHİP ÇIKSINLAR”
Ergür; “Geçen sezonda Siirt İl Özel İdaresi Spor olarak kamuoyu çok iyi bilir çok başarılı bir periyot yaşadık. Bizler burada neler yapacağımızı insanlara gösterdik ve ispat ettik. Bunun neticesinde daha sağduyulu daha koruyucu ve kollayıcı sahiplenici olmalarını isterim ve beklerim. Bizler yeni gelen bir teknik ekip değiliz geçen sene bizlerin burada neler yaptığını en iyi Siirt Kamuoyu biliyor. Bizler birlik ve beraberlik olursak, birbirimize sahip çıkarsak yine Allah’ın izni ile bu liglerde çok başarılı sonuçlar alacağız. Yine güzel günler yaşayacağız benim bütün kamuoyundan beklentim, takımına, teknik ekibine, futbolcusuna, yönetimine sahip çıksınlar birlik ve beraberliği bozmadan güzel bir şekilde iyi bir sezon geçirmek için birlik olalım. Benim beklentim budur.

Kamuoyunun takımda genel bir beklentisi var, kulüp ile ilgili bu beklentileri inşallah karşılayacağız ama gerçekçi hedeflerin peşinde olmamız lazım doğru hedef koymamız lazım ve Allah’ın izni ile bir korkulu rüya görmeden özellikle sezonun ilk yarısını güzel bir yerde tamamlamamız lazım. Bu vesile ile tüm Siirt halkına, Siirt İl Özel İdaresi Spor taraftarlarına saygı ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.