Bu haber kez okundu.

Tillo Belediyesi İle Belediye İş Sendikası Arasında Ek Zam Protokolü İmzalandı
banner229

Tillo Belediyesi, iştiraki Personel A.Ş. bünyesindeki çalışanlarına Belediye-İş Sendikası ile yaptığı ek sözleşme ile Kadrolu işçilerin mevcut yevmiyelerine 200 TL, Şirket işçilerin mevcut yevmiyelerine 100 TL ek zam yapıldı.

Siirt’in Tillo Belediyesi Personel Ltd. Şirketi ile Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası arasında 01.02.2020’de imzalanan toplu iş sözleşmesine yeni maddeler dahil edilerek ek sözleşme yapıldı. 

Ek zam sözleşme imza törenine; Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, Belediye-İş Sendikası Siirt Şube Başkanı Halit Akınay, Şube Mali Sekreteri İsmail Özer ve Tillo Belediyesi İdari Mali İşler Müdürü Seyfettin Aykaç katıldı. 

Tillo Belediyesi Personel AŞ ile Belediye-İş Sendikası arasında geçtiğimiz yıllarda imzalanan ve 28 Şubat 2023’de sora erecek olan toplu iş sözleşmesi kapsamında ek protokol imzalandı. 

Tillo Belediye hizmet binasında düzenlenen Ek zam sözleşmesi imza töreninde konuşan Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, göreve geldikleri günden bu yana hep işçilerin yanında olduklarını ifade etti. Sözleşmenin sendikamıza ve işçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İmzalanan ek protokolün tüm emekçilere hayırlı olmasını dileyen Belediye-İş Sendikası Siirt Şube Başkanı Halit Akınay ise, “Bu sözleşmenin Tillo Belediyesi’ne ve çalışanlarına hayırlı olmasını dileyerek, toplu iş sözleşmesinde sendikaya emeğe ve emekçiye olan bakışından dolayı; Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın'a teşekkür etti. 

Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın ile Belediye-İş Sendikası Siirt Şube Başkanı Halit Akınay birbirlerini tebrik ederek, Ek zam sözleşme metnini imzaladılar.

ŞİRKET İŞÇİLERİ EK PROTOKOL METNİ

1- SİİRT/ TILLO BELEDİYESİ PERSONEL LTD. ŞİRKETİ İLE BELEDİYE İŞ SENDİKASI ARASINDA

2-Mevcut Toplu İş Sözleşmesinin yürürlük süresi: 01.02.2021 - 31.01.2024

3-ZAM NEDENİ:

Yukarıda adı geçen yürürlük süreli toplu iş sözleşmemizin 3 yıllık ücret zammının Enflasyon hızı ve fiyatların, artışı nedeni ile aşındığından işçi ücretlerinde bir ayarlama yapılması gerekmektedir.

4-ZAM ŞEKLİ:

Toplu iş sözleşmenin 40. Maddesinin “B” fıkrasının “ÜCRET ZAMMI” ibaresine dayanarak, Belediye de çalışan sendika üyesi işçilerin almakta oldukları mevcut yevmilere 01/07/2023 tarihinden geçerli olmak üzere 100.00 TL. Ek zam yapılmıştır.

5-SONUÇ:

İş bu protokol 5 maddeden ibaret olup 21../03./2023 Tarihinde yapılan oturumda kabul Edilmiş olup, taraflarca 4 nüsha olarak tanzim ve imza olunacaktır.

KADROLU İŞÇİLERİN EK PROTOKOL METNİ 

1- SİİRT/TİLLO BELEDİYE BAŞKANLIĞI İLE BELEDİYE İŞ SENDİKASI ARASINDA

2-Mevcut Toplu İş Sözleşmesinin yürürlük süresi: 01.03.2023-28.02.2026

3-ZAM NEDENİ:

Yukarıda adı geçen yürürlük süreli toplu iş sözleşmemizin 3 yıllık ücret zammının Enflasyon hızı ve fiyatların, artışı nedeni ile aşındığından işçi ücretlerinde bir ayarlama yapılması gerekmektedir.

4-ZAM ŞEKLİ:

Toplu iş sözleşmenin 40. Maddesinin “B” fıkrasının “ÜCRET ZAMMI” ibaresine dayanarak, Belediye de çalışan sendika üyesi işçilerin almakta oldukları mevcut yevmilere 15/07/2023 tarihinden geçerli olmak üzere 200.00 TL. ek zam yapılmıştır.

5-SONUÇ:

İş bu protokol 5 maddeden ibaret olup 21../23/2023 Tarihinde yapılan oturumda kabul Edilmiş olup, taraflarca 4 nüsha olarak tanzim ve imza olunacaktır.Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.