Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimleri tarafından ‘’Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı veKorunması Hakkında Yönetmelik" gereği canlı hayvan nakli yapan nakil aracı sürücü ve bakıcılarına, "Sürücü/Bakıcı Yeterlilik Belgesi", hayvan nakliyesi ile uğraşan nakliyecilere "Nakliyeci Tip 1 Yetki Belgesi’’ eğitimi verildi.
Eğitime katılan 53 kursiyere eğitim sonunda sınav yapılmış olup; başarılı olan kursiyerlere belge verilmiştir.