Türk Kızılayının 156. Kuruluş Yıldönümümde Kızılay Siirt Şube Başkanı Nihat Altunç , Şube yönetimi ve Kızılay gönüllüleri ile birlikte Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Yener Tanık’a ziyaret gerçekleştirdiler.
Ziyarette Türk Kızılayın 156. kuruluş yıldönümü kutlayan Kızılay heyeti Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Yener Tanık’a görevinde başarılar dilediler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Yener Tanık, Günümüzde yaşanan doğal felaketler, savaşlar, kıtlık gibi durumlarda sınırötesi yardım kuruluşlarının başında Türk Kızılay’ının geldiğini söyledi.
İhtiyaç içinde olan insanlara her türlü yardımı ulaştırmaya yönelik oluşturulan en önemli kuruluşlarımızdan biri Kızılay'ın olduğunu belirten Tanık,Türkiye Kızılay Derneği, milletimizin iyilikseverlik ve yardımseverlik duygularının bir yansıması olarak kurulduğu günden bu yana önemli bir varlık göstermiştir.
1868 yılında, savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere yardım etmek amacıyla Hilâl-i Ahmer Cemiyeti adıyla kurulan Türk Kızılayı bugün tüm dünyada yardıma muhtaç insanlara el uzatan saygın bir kuruluş haline gelmiştir.
Türk Kızılay Derneği’nin kuruluş yıldönümünü içtenlikle kutluyor, Kızılay Siirt Şubesinin bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.
Kızılay, vatandaşlarımızın gönüllü destek ve katkılarıyla faaliyetlerini sürdürerek ve hizmet kalitesini artırdığını ve bu nedenle, vatandaşlarımızı kan bağışı ve diğer yardımlarıyla Kızılay’a desteklerini devam ettirmeye çağırıyorum.