banner124

Bu haber kez okundu.

Mescid-i Aksa’ya Yönelik Saldırılar HÜDA PAR Tarafından Siirt'te Kınandı

Siirt HÜDA PAR İl Başkanlığı tarafından siyonist işgal rejiminin Mescid-i Aksa’ya ve Müslümanlara karşı gerçekleştirdiği saldırılar düzenlenen basın açıklaması ile kınandı.

Her yıl Ramazan ayında uyguladığı şiddetin dozunu arttıran işgal çetesinin Filistinli Müslümanlara yönelik saldırılarına tepki amaçlı kitlesel basın açıklaması düzenleyen HÜDA-PAR Siirt il Başkanlığı, İslam ülkelerine önemli çağrılarda bulundu.

Güres Caddesi Sancaklar Ortaokulu önünde teravih sonrası düzenlenen basın açıklamasına halk yoğun ilgi gösterdi. Basın açıklamalarında Filistin direnişine destek verilirken işgalci Siyonist rejim telin edildi. Açıklamalarda İslam ülkelerinin liderlerine de çağrıda bulunularak işgalci rejimle ilişkilerin kesilmesi istendi. Basın açıklamasını HÜDA PAR Eruh İlçe Başkanı Recep Yıldız okudu.

Siyonist işgal rejiminin her Ramazan ayında Filistin genelinde ve Mescid-i Aksa’ya yönelik vahşi saldırılarını artırdığına dikkat çeken Yıldız, bunun bir gelenek haline getirerek Müslümanların tepkisini ölçtüğünü ve bayrama buruk bir şekilde girilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Bu vahşi ve barbar saldırılar kabul edilemez. Bu saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz

Mübarek Ramazan ayının ortasına geldiğimiz bu günlerde siyonistlerin Mescid-i Aksa’nın kudsiyet ve mahremiyetini çiğneyerek sabah namazında Aksa’ya yönelik saldırıya geçtiklerini belirten Yıldız, Gerçek ve plastik mermilerin yanında gaz bombaları ile Mescitte namaz kılan cemaat ve murabıtlara saldırmış, bu saldırılarda yüzlerce Müslüman yaralanırken yüzlercesi de kaçırılarak esir edilmiştir.

Aksa’nın izzeti için bedenlerini siper ederek şehadet şerbetini içen şehitlerimizin şehadetini tebrik ediyor, yaralılara acil şifalar, esir edilenlerin de bir an önce özgürlüğüne kavuşmalarını niyaz ediyoruz.” dedi.

Siyonist işgal devam ettiği müddetçe bu saldırılar ve acılar devam edecek

Siyonist işgal devam ettiği müddetçe bu saldırıların ve acıların devam edeceğini ifade eden Yıldız, “ “Şehitler verilecek, yaralılar olacak, Filistinli kardeşlerimiz muhacir olacak, Ümmet rahat yüzü görmeyecektir. Bu saldırı ve işgali bitirmeni yolu, iki devletli çözüm, işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme safsataları değildir. Bunun böyle olmadığına tarih şahittir.

Siyonist rejimle kurulacak her tür ilişki Kudüs davasını yalnız bırakacak ve zayıflatacak, Aksa’ya yönelik saldırıları artıracak, işgal ve talanın genişlemesiyle sonuçlanacaktır. Bunu hiçbir Müslüman kabul etmemelidir.” İfadelerini kullandı.

Bu işgal ve saldırıları bitirmenin tek yolunun Kudüs ve Filistin topraklarında siyonist işgalini tamamen kaldırmak olduğunu söyleyen Yıldız, bunun da Filistin halkının şerefli ve izzetli direnişine ses olmak, bütün imkânlar seferber edilerek destek olmak, her zaman ve zeminde yanlarında olmakla mümkün olabileceğini ifade etti.

Bu işgal ve katliam durdurulmalıdır

Filistin halkının kendi vatanlarını, Kudüs’ün şeref ve izzetini savunmak için yapmış olduğu mücadelenin meşru ve kutsal olduğunun altını çizen Yıldız, “Bu mücadele asla bir terör eylemi değildir. Terörist, Filistin halkını katleden, topraklarını işgal eden Aksa’nın mahremiyetini ayaklar altına alan siyonist işgal rejimdir. Bu işgal ve katliam durdurulmalıdır. Tarih ve günümüz şahittir ki bu işgal çetesi kınama, açıklama ve protestolardan değil, sadece güçten anlar.

Siyonistleri azgınlaştıran, pervasızlaştıran işlediği cürümlerin yanına kâr kalmasıdır. İşledikleri cürümler cezasız kalırsa bundan sonra daha büyük katliamlara girişecek, Allah muhafaza, bir sabah Aksa’nın tamamen işgal edildiği haberiyle uyanacağız. Buna asla izin verilmemelidir.” şeklinde konuştu.

Kudüs ve Aksa'nın sadece saldırıya uğradığı zamanlarda gündemde olduğunu, halbuki her zaman gündemin birinci maddesi olması gerektiğini; işgalden kurtuluşu için kısa, orta ve uzun vadeli işleyen ve kendisini güncelleyen somut planların yapılması gerektiğini belirten Yıldız, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Filistin’de ‘normalleşme’ Siyonist işgalin bitmesidir

İşgal rejimini zulüm ve işgalinde pervasızlaştıran Müslümanların birlik olamamalarıdır. İki milyarlık İslam Ümmeti’nin gözü önünde bu katliamların yapılması kabul edilemez. İzzetli ve şerefli Müslümanlar, gençlerimiz, kadınlarımız, âlim ve yöneticilerimiz bu zilleti kabul etmemeli. Aksa’nın izzeti ve özgürlüğü için birleşmeli ve ayağa kalkmalıdır.

Müslüman ülkelerin yöneticileri ve hassaten Türkiye, bu saldırıları sona erdirip tekrarlanmaması için somut adımlar atmalıdır. Verilen söz ve vaatler ne olursa olsun, Kudüs davasına sırt çevirip siyonist rejimle ilişki kurulmamalıdır. Filistin’de ‘normalleşme’ Siyonist işgalin bitmesidir. Filistin’de ‘normalleşme’ işgalcilerin geldikleri yere geri dönmesidir.

Dünyanın, siyonistleri devlet olarak tanımaktan vazgeçmesidir. Siyonistleri tanımanın ne Türkiye’ye ne Filistin halkına ne de ümmete bir faydası olmayacaktır. Aksine dünyevi ve uhrevi vebali büyüktür. Allah indinde kimse bunun hesabını veremez.”

Yıldız, “HÜDA PAR olarak her daim Kudüs davasının yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bütün üyelerimizle Filistin’de yaşanan gelişmeleri yakından izliyor ve takip ediyoruz. Gelişmelere göre tavırlarımızı belirleyecek, bu işgal ve talana karşı hep birlikte karşı duracağız. Allah bizleri Özgür Kudüs için mücadele edenlerden eylesin. En kısa zamanda Aksa’da hep birlikte namaz kılmayı nasip eylesin, “dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.